Nápověda

Začínáme

Jak se zaregistrovat?
Na hlavní stránce Galerie.cz klikněte na odkaz „Založit vlastní Galerii“ a vyplňte formulář. Na e-mailovou adresu, kterou uvedete, se odešle zpráva s odkazem pro dokončení registrace. Na něj klikněte a je to. Po dokončení registrace přejděte do správy svého účtu. Jste-li již přihlášeni, použijte odkaz: „Vstupte do své galerie.“ Pokud ne, nejdříve se přihlašte vpravo nahoře vyplněním uživatelského jména a hesla.
Jak se zaregistrovat, pokud už používám jinou Jyxo službu (Blog, Zboží, Články)?
Registrovat se nemusíte. Použijte své stávající uživatelské jméno a heslo.
Uživatelské jméno, které jsem chtěl(a) nejde zaregistrovat, ale uživatel žádnou galerii nemá.
Uživatelské účty jsou propojeny s dalšími službami (Blog, Jyxo zboží, Články). Dané jméno je registrován na některé z těchto služeb a jejich držitel si galerii neaktivoval. Je ale pravděpodobné, že uživatel má zaregistrovaný „mrtvý blog.“ Doporučujeme podívat se na adresu uzivatelskejmeno.blog.cz. Pokud je blog neaktivní déle než tři měsíce, můžete požádat o jeho uvolnění pro vás, a to buď na adrese galerie@galerie.cz anebo blog@blog.cz. Účet pro vás uvolníme a budete ho moci použít jak na blogu, tak na galeriích.
Mám už obrázky ve svém blogu na blog.cz Je možné je zveřejnit i na galerie.cz?
Blog.cz a galerie.cz jsou propojené služby. Máte-li ve svém blogu nahrané obrázky, jsou automaticky jako neveřejné uloženy i na Galerie.cz. Jednoduše se můžete přihlásit a můžete je zveřejnit.

Vytváříme galerie

Jak nahrát obrázek do galerie?
Po přihlášení přejděte do záložky Nahrát. Nahrávat můžete buď klasicky, anebo hromadně. Pro použití hromadného nahrávání musíte mít ve svém prohlížeči nainstalovaný flash. Máte-li už ve své galerii vytvořené podsložky, můžete nahrávat přímo do nich. V záložce Upravit přejděte na požadovanou složku a zvolte Přidat nový obrázek.
Jaké formáty obrázků mohu nahrát?
Preferujeme formáty jpg a png. Zároveň můžete nahrát i další formáty, ale nemusí se všem uživatelům zobrazit korektně.
Jak přesouvat a mazat nahrané obrázky?
Přejděte do záložky upravit. Každý obrázek i složku můžete nad náhledem označit a dole vybrat jsou akci s označenými obrázky a složkami zamýšlíte.
Jak řadit obrázky ve složce?
Obrázky můžete řadit buď podle jejich jména nebo podle času pořízení. V Záložce Upravit klikněte na Seřadit složku.
Mohu část galerie nebo celou galerii skrýt?
Každou složku kromě té hlavní (ta je veřejná vždy) můžete nastavit jestli bude veřejná, soukromá pouze pro vás anebo přístupná pod heslem. Vstupte do vybrané složky, napravo zvolte kartu upravit a vyberte položku vlastnosti.
Jak nahrát do galerie soukromé obrázky tak, aby je vyhledavač veřejně nenabízel ve výsledcích?
Tento problém vzniká v okamžiku, kdy si fotky nahrajete nejprve do veřejné složky a potom je přesunete do složky soukromé. Náš vyhledavač obrázky indexuje okamžitě po jejich uložení a zůstanou v něm do následujícího promazávání paměti. Nejprve proto vytvořte složku, označte ji jako soukromou nebo ji zaheslujte a obrázky nahrávejte přímo do ní, tím, že do ní nejprve vstoupíte a potom teprve přejdete na kartu nahrát. Pokud se vaše obrázky už ve výsledku vyhledávání objevily, stačí vyčkat. Robot vyhledavače je během jednoho dne z výsledků automaticky odstraní.
Jak velký prostor mám dispozici?
Celkový prostor, který na naší Galerii dostanete, je 5 GB. Maximální velikost jednoho obrázku je 10 MB. Do každé složky se vejde maximálně 400 obrázků.
Kolik podsložek mohu vytvořit?
Počet je neomezený, tvořit je můžete maximálně do šesté úrovně.

Upravujeme a tiskneme

Jak přejmenovat obrázky?
Přihlašte se do své galerie, zobrazte požadovaný obrázek, vlevo dole klikněte na jeho název a zvolte možnost "změnit".
Jak stáhnout obrázky zpět do počítače?
Přihlašte se do své galerie, zobrazte si požadovaný obrázek a klikněte dole na ikonu "i". Objeví se vám odkaz na originál, kde si ho budete moci stáhnout.
Jak smazat obrázky?
Obrázky smažete přesunutím do koše. Odtud je můžete ještě 14 dní obnovit. Poté se automaticky smažou. Koš můžete vyprázdnit i ručně.

Prohlížíme

Kde si mohou mou galerii prohlédnout přátelé a známí?
Vaše obrázky budou po nahrání dostupné na adrese http://uzivatelskejmeno.galerie.cz
Jak se pohybovat v galerii?
Na následující přejdete odkazem Další nebo klávesou mezerník, doprava nebo pagedown. Na předchozí přejdete odkazem Předchozí nebo klávesou doleva nebo pageup.
Jak opustím prohlížení galerie pokud nejsem na začátku nebo na konci?
Klikněte na plochu obrazovky mimo zobrazený obrázek nebo stiskněte ESC.
Jak nastavit možnost komentování obrázků?
U každého vašeho obrázku je možné komentování buď povolit, nebo zakázat. Zároveň je možné komentování ukončit. Všechny dříve uložené komentáře obrázku zůstanou zachovány. Měnit nastavení je možné v administraci v záložce Prohlížení.
Co je to označování lidí?
Pokud najdete na obrázku někoho, koho znáte, můžete ho označit nálepkou. Klikněte do obrázku v místě, kde jste někoho poznali a vyplňte jeho jméno.
Co všechno je možné při označování lidí uvést?
Záleží na tom, jestli je označovaný registrovaným uživatelem. Pokud ano, stačí vyplnit jeho jméno. Pokud ne, je třeba vyplnit jeho e-mailovou adresu. Na tuto adresu se poté odešle automatické upozornění. Pokud se pod tímto e-mailem později zaregistruje, nálepka se mu automaticky přiřadí. K označení můžete přidat libovolnou poznámku o maximální velikosti 120 znaků.
Jsem označený na fotce, kterou nahrál jiný uživatel a nechci být. Co s tím?
Přihlašte se nebo zaregistrujte. Přejděte na dotyčný obrázek a v náhledu zrušte své označení. Nikdo další už vás nebude moci označit.
Jak hodnotit fotky?
Hlasování je možné od jedné do deseti, po „půl-hvězdičkách.“ Je možné hlasovat vždy pouze jednou. Hlasovat je možné o všech zveřejněných obrázcích. Hlasování není možné vypnout.
Jak zkopíruji z galerie fotografii zpět do PC ve stejné kvalitě jako při vložení do galerie?
Tuto funkčnost budeme umožňovat pouze majitelům uživatelského jména. Spustíme ji během několika dní.
Jak zrušit galerii?
Napište nám na uživatelskou podporu galerie@galerie.cz z e-mailové adresy, na kterou máte uživatelský účet zaregistrován a v případě, že používáte i naše další služby (Blog, Zboží, Články), doplňte zda chcete pouze deaktivovat galerii či zrušit celý účet.
Co dělat pokud jste v této nápovědě nenašli odpověď na svůj dotaz?
Napište nám na uživatelskou podporu galerie@galerie.cz. Pokusíme se vám co nejlépe poradit.
Co dělat pokud jste našli na některé galerii pornografii, rasistický obsah, obrázky zveřejněné proti vůli autora nebo obrázky porušující soukromí třetích osob?
Napište nám na report@galerie.cz a v zájmu co nejrychlejšího vyřízení popište o jaký problém se jedná, případně doložte odkazy na originály.